تعمیر هاب

هنگامی که به شبکه مراجعه می کنید، یک هاب اساسی ترین دستگاه شبکه است که چندین کامپیوتر یا سایر دستگاه های شبکه را به هم متصل می کند. برخلاف یک سوئیچ شبکه یا روتر، یک هاب شبکه هوش یا جدول های مسیریابی که در آن اطلاعات ارسال می شوند و همه داده های شبکه از میان هر اتصال منتشر می شوند، را ندارد. اکثر هاب ها می توانند خطاهای شبکه های اولیه مانند برخورد ها را تشخیص دهند، اما داشتن تمام اطلاعات پخش شده به چندین پورت می تواند یک خطر امنیتی باشد و باعث تنگناهایی شود. در گذشته، هاب های شبکه محبوب بودند زیرا آنها ارزان تر از سوئیچ یا روتر بودند. امروزه سوئیچ ها هزینه زیادی را مانند هاب ها صرف نمی کنند و راه حل بسیار خوبی برای هر شبکه هستند.

Networking-Hub

به طور کلی، یک هاب به یک دستگاه سخت افزاری اشاره دارد که چندین دستگاه یا اتصالات را به یک رایانه متصل می کند. یک نمونه یک هاب USB است که اجازه می دهد تا چندین دستگاه USB به یک کامپیوتر متصل شود، حتی اگر این کامپیوتر تنها چند اتصال USB داشته باشد. سه دستگاه اصلی وجود دارد که برای اتصال یک کامپیوتر به یک کامپیوتر دیگر کار می کنند. هاب شبکه، سوئیچ و روتر می توانند همه این عملکرد را انجام دهند. گاهی اوقات زمانی که سعی می کنید محاسبه کنید که چه دستگاهی در حال حاضر در یک شبکه کامپیوتری مورد استفاده قرار می گیرد، بدون دانستن اینکه هر دستگاهی چهک اری انجام می دهد، گیج کننده است. هاب شبکه برای اتصال کامپیوتر طراحی شده است. به طور معمول، یک هاب شبکه برای یک شبکه خصوصی استفاده می شود، که هیچ ارتباطی با منابعی غیر از رایانه های محلی (به معنی بدون دسترسی به اینترنت) ندارد. هنگامی که یک هاب یک بسته داده از یک دستگاه متصل دریافت می کند، بسته های داده ای را به تمام دستگاه های متصل دیگر بدون در نظر گرفتن اینکه مقصد یک مقصد نهایی است، پخش می کند. علاوه بر این، پهنای باند شبکه بین تمام کامپیوترهای متصل تقسیم شده است. بنابراین، کامپیوتر بیشتر که متصل است، پهنای باند کمتر که برای هر کامپیوتر در دسترس است، به این معنی است که سرعت اتصال کمتری دارد.

در گذشته، سوئیچ ها و روترهای شبکه گران قیمت، گیج کننده بود و برای اکثر کاربران سخت بود و اکثر آنها هاب های شبکه را انتخاب کردند. امروزه، سوئیچ های شبکه خانگی و روترها بسیار آسانتر از استفاده و ارزانتر هستند، به همین دلیل است که هاب های شبکه به ندرت استفاده می شوندhubs-switches-routers-1024x576 و یا دیگر یافت می شوند. سوئیچ شبکه همچنین کامپیوترها را به یکدیگر متصل می کند، مانند یک هاب. جایی که سوئیچ از یک هاب متفاوت است، مربوط به شیوه ای است که بسته های داده را مدیریت می کند. هنگامی که یک سوئیچ یک بسته داده را دریافت می کند، تعیین می کند که چه کامپیوتر یا دستگاه بسته را در نظر گرفته است و فقط آن را به آن کامپیوتر ارسال می کند. این بسته را به تمام رایانه ها پخش نمی کند به این معنی که یک هاب همانطور که گفتیم به همه کامپیوترها پخش می کند که این خود به این معنی است که در سونیچ پهنای باند به اشتراک گذاشته نشده و شبکه را بسیار کارآمدتر می کند. به همین دلیل تنها سوئیچ ها معمولا به جای یک هاب ترجیح داده می شوند. یک روتر شبکه کاملا متفاوت از یک سوئیچ یا هاب است؛ از آنجایی که عملکرد اصلی آن مسیر بسته های داده به شبکه های دیگر است، به جای فقط رایانه های محلی. روتر برای جست و جو در خانه ها و کسب و کار بسیار معمول است، زیرا شبکه اجازه می دهد تا با شبکه های دیگر از جمله اینترنت ارتباط برقرار کند. اساسا یک روتر فاصله بین شبکه های دیگر را می شکند و دسترسی شبکه شما به ویژگی های بیشتر، مانند فایروال، QoS، نظارت بر ترافیک، VPN و غیره را فراهم می کند.

برای اکثر کاربران، یک روتر شبکه بی سیم توصیه ما است. یک روتر بی سیم اجازه می دهد تا دستگاه های بی سیم (به عنوان مثال، گوشی هوشمند، رایانه لوحی، لپ تاپ بی سیم)  به شبکه و اینترنت متصل شوند. اگر موضوع هزینه نگرانی شما است و شما فقط می خواهید چند کامپیوتر را به یکدیگر متصل کنید، یک سوئیچ یک راه حل ایده آل است، زیرا ارزان تر از یک روتر است. در برخی موارد ممکن است شما نیاز به بیش از یک روتر یا سوئیچ داشته باشید. در یک منطقه بزرگ مانند یک دفتر، ممکن است به یک روتر نیاز داشته باشید تا همه رایانه ها را به اینترنت یا سایر شبکه ها متصل کنید. با استفاده از دیگر روترها، سوئیچ ها و نقاط دسترسی به شما اجازه می دهد قسمت های دیگر ساختمان را به همان شبکه وصل کنید. 

انواع متفاوتی از هاب های مورد استفاده در شبکه ها عبارتند از: هاب های شبکه، هاب های غیر فعال، هاب های هوشمند و سوئیچینگ.

هاب های شبکه: این ها نقاط اتصال مشترک برای دستگاه های شبکه هستند که شبکه های محلی را متصل می کنند و ممکن است دارای چندین پورت، رابط کاربری برای اتصال دستگاه های شبکه مانند چاپگرها، دستگاه های ذخیره سازی، ایستگاه های کاری و سرورها باشند. یک بسته داده ای که در یک پورت متصل می شود ممکن است به پورت های دیگر کپی شود تا تمام بخش های شبکه بتوانند به بسته داده دسترسی داشته باشند.هاب

هاب های منفعل(پسیو): این فقط به عنوان مسیر یا کانال برای انتقال اطلاعات از یک دستگاه یا بخش شبکه به یک دیگر سرویس دهی می کند.

هاب های هوشمند: همچنین به عنوان هاب های قابل کنترل شناخته می شود، این هاب ها اجازه می دهد تا مدیران سیستم بر داده ها از طریق عبور و پیکربندی هر پورت نظارت داشته باشند، به این معنی که دستگاه ها و یا بخش های شبکه که به پورت متصل می شوند را تعیین می کنند. برخی از پورت ها حتی بدون ارتباط با یکدیگر باز می شوند.
سوئیچینگ هاب ها: این هاب ها در واقع ویژگی های هر واحد داده را می خوانند. سپس داده ها به پورت صحیح یا در نظر گرفته شده ارسال می شوند.
اتصالات هاب
خرابی های هاب
هاب نیز مانند دیگر دستگاه های الکترونیکی و دیجیتالی در طول عمر خود با مشکلاتی مواجه می شود که نشان دهنده وجود مشکل در آن است. عدم اتصال به شبکه، قطع شدن مدام ارتباط و بسیاری موارد دیگر.
در صورت بروز خرابی در سیستم دستگاه هاب خود می توانید با واحد تعمیرات کامپیوتر مجتمع فنی ملی پایتخت تماس حاصل فرمایید یا مراجعه حضوری داشته باشید.
لازم به ذکر است که کلیه تعمیرات در این مرکز برای همکاران گرامی با قیمت همکاری انجام خواهد پذیرفت و همچنین عزیزان از شهرستان ها می توانند کالای تعمیری خود را با پست سفارشی و یا تیپاکس جهت تعمیرات به این مرکز ارسال نمایند تا در اسرع وقت بتوانیم خدمت گزار مناسبی برای ایشان باشیم.
تلفن تماس: ۰۲۱۶۶۹۲۲۳۷۹
آدرس»تهران-میدان انقلاب-کارگر شمالی-خ نصرت-نرسیده به جمالزاده-پلاک۹۸-واحد۳
چه امتیازی به این وب سایت میدهید؟