تعمیرات ups

منبع تغذیه بی وقفه (UPS = uninterruptible power supply) یک دستگاه است که به کامپیوتر اجازه می دهد تا حداقل برای یک زمان کوتاه زمانی که منبع اصلی اولیه از دست رفته است، کارکند. این همچنین حفاظت از ضربه های برق (جریان های سریع و غیر عادی) را فراهم می کند. یک یو پی اس شامل یک باتری است که زمانی که دستگاه ضعیف شدن توان را نسبت به منبع اولیه احساس می کند ضربه وارد می کند. اگر از کامپیوتر استفاده می کنید زمانی که یو پی اس به شما در مورد از دست دادن قدرت (توان پاور) اطلاع می دهد، شما زمان ذخیره هر گونه اطلاعاتی را که در حال کار بر روی آن هستید و قبل از اینکه منبع ثانویه (باتری) ناپدید شود، را دارید تا همه کارهای خود را ذخیره کنید. هنگامی که تمتم توان صرف می شود و به اتمام می رسد همه داده ها در حافظه در دسترس تصادفی کامپیوتر شما (RAM) پاک می شود.

یو پی اس

 وقتی که ضربه های پاور رخ می دهد، یو پی اس ضربه را برای اینکه به سیستم شما آسیب وارد نشود به اصطلاح جدا می کند. هر یو پی اس یک ورودی AC به DC را از طریق یک یکسو کننده تبدیل می کند و آن را با یک اینورتر تبدیل می کند. باتری ها یا چرخ های طیار انرژی را برای استفاده در یک خرابی دستگاه استفاده می کنند. یک مدار بای پس توان اطراف یکسوکننده و اینورتر را از بین می برد، بار IT را روی ابزار ورودی یا توان ژنراتور اجرا می کند. در حالی که سیستم های یو پی اس معمولا به نام طرح های دوگانه تبدیل، خط تعاملی و آماده به کار هستند، این اصطلاحات به طور نامناسبی مورد استفاده قرار می گیرند و تولید کنندگان آنها را به طور متفاوتی اجرا می کنند: حداقل یک سیستم یکی از این سه حالت را اجازه می دهد. کمیته بین المللی الکتروتکنیک (IEC) اصطلاحات توصیفی فنی را در IEC Std به تصویب رساند. ۶۲۰۴۰

سیستم های یو پی اس مستقل از ولتاژ و فرکانس (VFI) دوگانه یا دوگانه تبدیل نامیده می شوند، زیرا ورودی AC به DC یکسو می شود تا باتری ها شارژ شود و اینورتر را اجرا کند. اینورتر دوباره انرژی برق AC را برای اجرای تجهیزات فناوری اطلاعات ایجاد می کند. زمانی که توان (پاور) از چرخه کار خارج می شود، باتری ها اینورتر را راه می اندازند که ادامه اجرای لود IT  پیش گرفته می شود.  وقتی که توان مجددأ بازیابی می شود، چه از ابزار و چه از یک ژنراتور، یکسو کننده، جریان مستقیم DC را به اینورتر ارسال می کند و همزمان باتری ها را شارژ می کند. اینورتر تمام مدت کار می کند. ابزار ورودی از خروجی کاملا مجزا است، و بای پس فقط برای نگهداری امن یا اگر یک اشکال الکترونیکی داخلی وجود داشت استفاده می شود. زمانی که هیچ اختلالی در توان ارسالی به تجهیزات IT وجود نداشته باشد، قطع کننده خطای خلا (vacuum fault interrupter (VFI)) به طور کلی به عنوان قوی ترین نوع UPS شناخته می شود. اکثر سیستم ها فرکانس خروجی را با ورودی هماهنگ می کنند، اما این ضروری نیست، بنابراین هنوز هم به عنوان فرکانس مستقل واجد شرایط است. جدیدترین سیستم های VFI مدعی بازدهی بهتری از ۹۶% در تقریبأ همه بارها هستند.

ولتاژ مستقل (VI)، یا خطوط UPS های تعاملی واقعی دارای یک ولتاژ خروجی کنترل شده هستند، اما فرکانس خروجی همان فرکانس ورودی است.نگهداری از یوپی اس فرکانس مستقل به ندرت در کشورهای توسعه یافته در مورد توان مورد نگرانی است. توان مفید مستقیمأ خروجی و تجهیرات IT را تغذیه می کند، و یکسوکننده باتری ها را شارژ می کند. اینورتر با خروجی موازی می شود، شیب های ولتاژ را جبران می کند و به عنوان یک فیلتر فعال برای تیرک های ولتاژ و هارمونیک ها عمل می کند. تلفات یکسو ساز و اینورتر فقط زمانی که توان ورودی نوسان می کند رخ می دهد. چرخ های فلزی و مجموعه های موتور / ژنراتور نیز به عنوان VI انتخاب می شوند.

زمانی که توان ورودی وا بماندف و یا ولتاژ خارج از محدوده برود، بای پس سریعأ از ورودی جدا می شود و باتری اینورتر را به حرکت وا می دارد. وقتی توان ورودی بازیابی م شود، با پس مجددأ ورودی را به کار می گیرد، باتری ها را شارژ می کند، و ولتاژ خروجی را ثابت نگه می دارد. فروشنده های UPS، کسانی که از منابع توان موازی شده استفاده می کنند ادعای بدون تلفات کارایی را دارند. نتیجه تقریبا ۹۸٪ بازده انرژی است. 

ولتاژ و فرکانس وابسته ( voltage and frequency dependent = VFD)، یا UPS آماده به کار، عملا شبیه به VI است و گاهی اوقات به اشتباه خط تعاملی نامیده می شود. در سیستم های معمول VFD، اینورتر خاموش می شود، بنابراین تا ۱۰ تا ۱۲ میلی ثانیه (میلی ثانیه) برای شروع قدرت ایجاد می شود. مفاهیم جدید VFD قدرت تولید اینورتر را ظرف ۲ میلی ثانیه پس از فعال شدن دارند. بای پس به صورت معمولی و عادی مشغول است، درست مثل VI، بنابراین تجهیزات مستقیمأ از ابزار یا ژنراتور کار می کنند. از آن جایی که اینورتر تا زمانی که توان (پاور) از کار نیافتند شروع به کار نمی کند، هیچ گونه کنترل ولتاژ یا برق مصرفی وجود ندارد و کارایی را تا ۹۹٪ افزایش می دهد. قطع برق یا ولتاژ خارج از محدوده، سوئیچ بای پس را باز می کند، ورودی را از خروجی جدا می کند. اینورتر از باتری ها شروع به کار می کند. یکسو کننده به اندازه کافی بزرگ است تا باتری ها را شارژ نگه دارد.

تعمیرات ups

خرابی های یو پی اس (UPS)

عمده مشکلاتی که برای انواع یو پی اس ها مشاهده می شود به این دلیل است که اینورتر یو پی اس قادر نیست ولتاژ یا فرکانس مناسبی در خروجی های یو پی اس تولید کنند و ممکن است نتایج حاصل از این خرابی در بین مدل های مختلف متفاوت باشد. بخش شارژ دستگاه یو پی اس دچار مشکل شده است، خرابی در مادربرد، منبع تغذیه و … . در صورت بروز خرابی در سیستم دستگاه یو پی اس خود می توانید به مجتمع فنی الکترونیک تهران مراجعه نمایید تا توسط متخصصین این مرکز عیب یابی و رفع شود.

آدرس» لازم به ذکر است که کلیه تعمیرات در این مرکز برای همکاران گرامی با قیمت همکاری انجام خواهد پذیرفت و همچنین عزیزان از شهرستانها میتوانند کالای تعمیری خود را با پست سفارشی و یا تیپاکس جهت تعمیرات به این مرکز ارسال نمایند تا در اسرع وقت بتوانیم خدمتگزار مناسبی برای ایشان باشیم.
آدرس:تهران-میدان انقلاب-کارگر شمالی-خ نصرت-نرسیده به جمالزاده-پلاک۹۸-واحد۳
تلفن تماس:۰۲۱۶۶۹۲۲۳۷۹

چه امتیازی به این وب سایت میدهید؟