تعمیرات پاوربانک

یکی از دغدغهه ای امروزی که در  مورد وسایل الکترونیکی و دیجیتالی داریم، بیشتر در مورد لوازمی که نیاز به شارژ دارند، تأمین انرژی برای کارکردن آن ها می باشد. برای مثال زمانی که ما از گوشی تلفن همراه استفاده می کنیم بعد از مدتی شارژ آن تمام می شود و اگر دسترسی به برق شهری نداشته باشیم مسلمأ گوشی ما خاموش می شود و نمی توانیم از آن استفاده کنیم که البته در شرایطی که شدیدأ نیاز داریم از آن استفاده کنیم این خود یک دردسری محسوب می شود. برخی از افراد هستند که عمده کار آن ها کار با گوشی می باشد یا لوازمی از این دست و در یک مکان ثابت نیستند بنابراین باید همواره دستگاه آن ها روشن باشد. برای این منظور دستگاه دیگری امروزی تولید شده است به نام پاور بانک که اسم آن را در چند سال اخیر می شنویم.

Power-bank

پاور بانک ها برای فراهم کردن برق برای شارژ کردن لوازمی که با باتری کار می کنند مانند تلفن های همراه و سایر موارد مشابه که دارای یک رابط USB هستند استفاده می شود. پاور بانک ها، عمومی و همه جایی به عبارتی هستند و با استفاده روزافزون ما از تجهیزات باتری کار می کنند: از تلفن های همراه گرفته تا هدفون های باتری دار، بلندگو های قابل حمل، پخش کننده های MP3 می توان از طریق یک پاور بانک شارژ شود. آنها از لحاظ کارایی یک شارژر قابل حمل هستند. همه آنها نیاز به یک رابط شارژ USB دارند. پاور بانک ها در انواع شکل ها و اندازه ها می آیند و با توجه به افراد مختلف و نیازهای آنها متفاوت است.

پاور بانک ها را می توان به عنوان باتری های قابل حمل تعریف کرد که از مدار برای کنترل هر توان (برق) ورودی و توان خروجی استفاده می کنند. آنها می توانند با استفاده از یک شارژر USB، زمانی که برق در دسترس می باشد، شارژ شوند و انواع پاور بانکسپس برای شارژ مواردی که دارای باتری هستند مانند تلفن های همراه و تعدادی از دستگاه های دیگر که معمولا از یک شارژر USB استفاده می کنند، استفاده می شود. نام پاور بانک را می توان مشابه با بانک های مالی دانست که سرمایه ها می توانند به ودیعه گذاشته شوند و در بانک سپرده گذاری و ذخیره شوند، و زمانی که نیاز باشد از بانک خارج شود. این موارد نیز اغلب به عنوان شارژر قابل حمل شناخته می شود، زیرا آنها می توانند مواردی مانند تلفن های همراه را بدون نیاز به اتصال به منبع برق اصلی شارژ کنند، هر چند که باید هزینه آن را بپردازند، و به طور معمول نیاز به یک شارژر اصلی است. 

چند نوع مختلف شارژر قابل حمل قابل حمل وجود دارد که می توان خریداری کرد. بدیهی است که اندازه یکی از معیارهای اصلی است، اما برخی از مقوله های دیگر نیز وجود دارد که می تواند مورد توجه قرار گیرد. پاور بانک ها را می توان به دو دسته کلی تقسیم کرد:

  • پاور بانک جهانی یا استاندارد: این شارژرهای معمولی و قابل حمل هستند که در فروشگاه ها و آنلاین در دسترس است. آنها از منابع USB معمولی مانند شارژر USB شارژ می شوند.
  • پاور بانک خورشیدی: همانطور که از نامش آن مشخص است، این پاور بانک های خورشیدی می توانند از نور خورشید برای شارژ استفاده کنند. برای انجام این کار آنها پانل های فتوولتائیک دارند. این گونه از پاور بانک ها واقعا فقط می توانند در هنگام قرار گرفتن Solar-Power-Bank-Headerدر نور خورشید، باتری داخلی را شارژ کنند، زیرا سلول های خورشیدی نسبتا کوچک هستند، اما با این وجود، می تواند یک عملکرد بسیار مفید باشد. از آنجا که شارژ خورشیدی کند است، می توان از یک شارژر USB نیز برای شارژ کردن استفاده کرد. شارژر خورشیدی یک پشتیبان مفید و کارآمد است، به ویژه اگر شما در سفر باشید و دسترسی به منبع برق اصلی نداشته باشید. 

دو شکل اصلی از طول عمر وجود دارد که با پاور بانک ها مرتبط هستند.

  • چرخه شارژ: هر باتری قابل شارژ به تدریج از بین می رود. به طور معمول  طول عمر یک باتری از لحاظ تعداد چرخه های شارژ و دشارژ شدن آن بیان کرد که می توان عملکرد آن را قبل از اینکه تمام شود با درجه معینی کاهش داد و کنترل کرد. بعضی از پاور بانک های ارزان تر ممکن است تنها یک دوره زندگی چرخه تخلیه ۵۰۰ یا بیشتر داشته باشند، اما آنهایی که بهبود می یابند و بهتر می شوند، عمر بیشتری از چرخه های تخلیه را دارند. 
  • زمان خود تخلیه (Self-discharge time): تمام سلول های باتری، هر دو نوع قابل شارژ یا اولیه، سطح مشخصی از خود تخلیه (Self-discharge) دارند. برای باتری های قابل شارژ این روزها با مدار کنترل خودشان، مقدار کمی از توان (برق) لازم است که این مدارها را زنده نگه دارد. در نتیجه، زمان محدودی وجود دارد که یک باتری شارژ می شود.

یک پاور بانک خوب می تواند شارژ را برای تا ۶ ماه با فقط یک اتلاف کوچک در شارژ نگه دارد، اما آن هایی که دارای کیفیت پایین تری هستند، ممکن است فقط شارژ مفید را برای حدود ۱ ماه نگه دارند. البته این ارقام برای استفاده در دمای اتاق می باشد، امانگهداری آنها در خارج از این درجه حرارت به طور قابل توجهی عملکرد آنها را کاهش می دهد.

تمام پاور بانک ها از باتری های قابل شارژ بر اساس تکنولوژی لیتیوم استفاده می کنند. باتری های لیتیوم یون و لیتیوم پلیمر اغلب برای پاور بانک ها استفاده می شود، اما اگر دیگر انواع آن ها به زودی شروع به گسترش در بازار زدند و بازار را به دست گرفتند، شگفت زده نشوید. فن آوری باتری برای بسیاری از پیشرفت های جدید کلیدی است: همه چیز از تلفن های همراه گرفته تا وسایل حمل و نقل الکتریکی، و در نتیجه، به احتمال زیاد، برخی از اسپین آف ها در پاور بانک ها وجود خواهد داشت. دو تکنولوژی که در حال حاضر استفاده می شوند و کمی خصوصیات متفاوت دارند:

  • لیتیوم-یون: باتری های لیتیوم یون دارای تراکم انرژی بیشتری هستند، یعنی آنها می توانند بار الکتریکی بیشتری را در اندازه یا حجم مشخصی ذخیره کنند و نسبت به تولیدات دیگر ارزانتر هستند، اما می توانند زود کهنه شوند. 
  • لیتیوم-پلیمر: پاوربانک های لیتیم پلیمر به همان اندازه ی سنی که برایشان در نظر گرفته می شود کار می کنند، بنابراین انتخاب بهتری است. با این وجود آنها برای تولید هزینه بیشتری دارند و در نتیجه، ممکن است برای تمام بودجه ها مناسب نباشند. گاهی اوقات ممکن است این بهتر باشد که کمتر خرج کنید، به خصوص اگر احتمال دارد که به طور تصادفی این پاور بانک از بین بره یا در مکان های دیگر بمانید. 

هر دو نوع بانک قدرت به خوبی کار می کنند، اما این تعادل بین هزینه و عملکرد است.

تعمیرات پاور بانک

خرابی های پاور بانک:

پاور بانک از جمله لوازمی است که امروزه می توان گفت بیشتر افراد آن را برای استفاده در اختیار دارند و از آن استفاده زیادی می کنند. اما این وسیله هم شرایط خاصی برای نگهداری دارد که اگر به خوبی رعایت نشود کارکرد و کارایی آن را با مشکل مواجه می کند. برای مثال نباید برای مدت طولانی بلا استفاده بماند بر خلاف یک باور غلط که اگر کمتر استفاده شود عمر بیشتری دارد، که اشتباه است و باید کارکرد آن در جریان باشد. اما عمده مشکلی که برای ان به وجود می آید این است که به خوبی شارژ نمی شود یا در حین شارژ فرآیند شارژ شدن قطع می شود و بسیاری موارد دیگر که نشان می دهد دستگاه کاکرد عادی خود را ندارد. در چنین شرایطی باید به متخصص مراجعه نمایید تا عیب یابی شود که آیا قابل تعمیر است یا خیر.

در صورت بروز خرابی در سیستم دستگاه پاور بانک خود می توانید با واحد تعمیرات منبع تغذیه مجتمع فنی الکترونیک تماس حاصل فرمایید یا مراجعه حضوری داشته باشید تا توسط متخصصین این مرکز عیب یابی و رفع شود.

لازم به ذکر است که کلیه تعمیرات در این مرکز برای همکاران گرامی با قیمت همکاری انجام خواهد پذیرفت و همچنین عزیزان از شهرستانها میتوانند کالای تعمیری خود را با پست سفارشی و یا تیپاکس جهت تعمیرات به این مرکز ارسال نمایند تا در اسرع وقت بتوانیم خدمتگزار مناسبی برای ایشان باشیم.

تلفن تماس:۰۲۱۶۶۹۳۵۹۲۱

آدرس»تهران-میدان انقلاب-کارگر شمالی-خ نصرت -نرسیده به جمالزاده-پلاک۹۸-واحد۳

چه امتیازی به این وب سایت میدهید؟