تعمیر بارکدخوان

بارکد مجموعه ای از خطوط با عرض و اندازه های مختلف است که نشان دهنده داده ها هستند، که هنگام خواندن کمک می کند شیء اسکن شده را شناسایی کند. بارکد اغلب برای کمک به سازماندهی و فهرست اطلاعات یا قیمت ها در مورد یک شی مورد استفاده قرار می گیرد. بارکد هایی که توسط سرویس پستی ایالات متحده مورد استفاده قرار می گیرند، به تحویل پست الکترونیکی کمک می کند، نمونه ای دیگر از نحوه استفاده از بارکد است. یک بارکد خوان شامل اجزای زیر است که برای جمع آوری داده های موجود در یک بارکد چاپی کار می کنند:

منبع نور – بارکد را برای خواندن مناسب روشن می کند.
لنز – اسکن بارکد تصویر.
هادی عکس – انتقال (تبدیل) امواج نوری به جریان الکتریکی.
رمزگشایی – داده ها را تجزیه و تحلیل می کند و محتوا را به پورت خروجی اسکنر ارسال می کند. یک رمزگذار می تواند داخلی یا خارجی باشد.

بارکد خوان

پس از گرفتن یک تصویر، اسکنر بارکد به یک رایانه میزبان برای انتقال اطلاعات اسکن شده متصل می شود. این امر فرآیند جمع آوری داده را خودکار می کند، بنابراین سازمان ها می توانند خطاهای انسانی را کاهش داده و وظایف سریعتری مانند ردیابی موجودی، مدیریت دارایی ها و نظارت بر معاملات معامله را انجام دهند.

BCR (بارکد خوان) (barcode reader) یا اسکنر، همچنین به عنوان اسکنر POS (فروش) (point of sale) شناخته می شود، یک دستگاه ورودی سخت افزاری است که قادر به خواندن بارکد با استفاده از لیزر است. همچنین می تواند جزئیات محصول را چاپ و یا ورود اطلاعات مربوط به آن محصول را به یک پایگاه داده ارسال و ثبت کند. نمونه ای کامل از بارکد خوان یک اسکنر بارکد سوپرمارکت است که قیمت یک محصول را می خواند و ثبت می کند. امروزه بسیاری از گوشی های هوشمند با برنامه های مناسب نیز قادر به اسکن و خواندن بارکد هستند. مانند سایر دستگاه های ورودی دیگر، یک بارکد خوان اطلاعات (ورودی) را از دنیای خارج به کامپیوتر یا سایر دستگاه های الکترونیکی وارد می کند، که به همین دلیل است که آن را جز دستگاه های ورودی می کند. اگر بارکد خوان دارای یک صفحه ای است نتایج را نمایش می دهد (خروجی)،بارکدخوان دستی آن به عنوان یک دستگاه ورودی / خروجی در نظر گرفته می شود. چاپگر بارکد یک دستگاه سخت افزاری است که قادر به چاپ بارکد های چسبنده است که می تواند به یک محصول متصل شود تا بتواند آن را شناسایی کند و به نگهداری موجودی کمک کند. Barcodes Inc. شرکتی است که به بارکد اختصاص دارد و انواع مختلفی از محصولات بارکد مانند بارکد خوان ها، چاپگر بارکد، برچسب ها و خیلی موارد دیگر دارد. Barcodes Inc. همچنین دارای تولید کننده آنلاین است که شما را برای سفارش بارکدهای سفارشی از طریق اینترنت و یک فونت بارکد قابل دانلود رایگان که می توانید در https://www.barcodesinc.com/generator/ پیدا کنید، قادر می سازد.

از آنجایی که یک بارکد خوان صرفا بارکد را به اعداد و / یا حروف بارگذاشته و ترجمه می کند، داده ها باید به یک کامپیوتر ارسال شوند تا نرم افزار کاربردی بتواند اطلاعات را درک کند. اسکنر بارکد را می توان به یک کامپیوتر از طریق یک پورت سریال، پورت صفحه کلید یا یک دستگاه رابط متصل به قلم متصل کرد. خواننده بارکد با هدایت پرتو نور در بارکد و اندازه گیری میزان نور که منعکس شده است، کار می کند. (نوارهای تاریک در بارکد کمتر نور را نسبت به فضاهای سفید بین آنها بازتاب می دهند.). اسکنر انرژی نور را به انرژی الکتریکی تبدیل می کند، سپس به وسیله رمزگشایی به داده ها تبدیل می شود و به کامپیوتر منتقل می شود. پنج نوع اساسی بارکد وجود دارد: دستگیره های قلم، اسکنر اسلات، اسکنر CCD، اسکنر تصویر و اسکنر لیزری.

  • دستگیره قلم ساده ترین خواننده بارکد است. این شامل قطعات متحرک نیست و برای دوام و هزینه کم آن شناخته شده است. این قلم می تواند یک چالش را برای کاربر ارائه دهد، با این حال، زیرا باید در تماس مستقیم با کد باربری باقی بماند، باید با یک زاویه مشخص نگه داشته شود و باید بر روی کد باربری با یک سرعت مشخص حرکت کند.
  • یک اسکنر اسلات ثابت باقی می ماند و آیتم با نوار کد بر روی آن را با دست توسط شکاف کشیده شده است. اسکنرهای اسلات به طور معمول برای اسکن بارکد در کارت های شناسایی استفاده می شود.
  • یک اسکنر CCD دارای برد خواندن بهتر از قلم و همچنین اغلب در فروش خرده فروشی استفاده می شود. به طور معمول، یک اسکنر CCD یک نوع رابط “تفنگ مانند” دارد و باید بیش از یک اینچ از کد باربری نگه داشته شود. هربار که بارکد اسکن می شود، برای کاهش امکان اشتباهات، چندین بار خوانده می شود. یک ایراد اسکنر CCD این است که نمی تواند کد باربری را که ازدرگاه ورودی آن گسترده تر است، بخواند.نرم افزار بارکد خوان
  • یک اسکنر تصویر، همچنین به نام دوربین خواننده، با استفاده از یک دوربین ویدئویی کوچک برای ضبط یک تصویر از نوار کد و سپس با استفاده از تکنیک های پیشرفته پردازش تصویر دیجیتال برای رمزگشایی کد بار، استفاده می شود. این دستگاه می تواند یک بارکد را از فاصله حدود ۳ تا ۹ اینچ بخواند و به طور کلی کمتر از یک اسکنر لیزری هزینه بر است.
  • یک اسکنر لیزری، دسته دار یا ثابت، برای انجام کار خود، نباید نزدیک به کد بارکد باشد. این سیستم از سیستم آینه ها و لنز ها استفاده می کند تا اسکنر را قادر به خواندن بارکد بدون در نظر گرفتن جهت کند و به راحتی بتواند یک بارکد را تا ۲۴ اینچ خواند. برای کاهش احتمال اشتباهات، اسکن لیزری ممکن است تا ۵۰۰ اسکن در ثانیه انجام شود. اسکنرهای لیزری تخصصی با برد بلند قادر به خواندن بارکد تا ۳۰ فوت هستند.

تعمیرات بارکد خوان

خرابی های دستگاه بارکد خوان

دستگاه های بارکد خوان را امروزه در بیشتر فروشگاه ها می توان دید و یه راه حل ساده برای ثبت و نمایش قیمت و اطلاعات است و روند انجام محاسبات قیمت را سریعتر می کند اما وجود مشکل در این قبیل دستگاه ها باعث عدم ثبت درست می شود و خطا بروز می کند. از جمله مشکلاتی که ممکن است برای دستگاه به وجود آید این است که صفحه بارکد خوان دچار ایراد شود و یا نور بارکد خواند ارسال نشود و یا قطعی داشته باشد. نور ارسال می شود ولی قادر به تبدیل به داده های الکترونیکی برای نمایش در کامپیوتر نیست و بسیاری موارد دیگر.

در صورت بروز خرابی در سیستم دستگاه بارکد خواند خود می توانید با واحد تعمیرات تجهیزات اداری مجتمع فنی الکترونیک تهران تماس حاصل فرمایید یا مراجعه حضوری داشته باشید تا توسط متخصصین این مرکز عیب یابی و رفع شود. 

لازم به ذکر است که کلیه تعمیرات در این مرکز برای همکاران گرامی با قیمت همکاری انجام خواهد پذیرفت و همچنین عزیزان از شهرستان ها می توانند کالای تعمیری خود را با پست سفارشی و یا تیپاکس جهت تعمیرات به این مرکز ارسال نمایند تا در اسرع وقت بتوانیم خدمت گزار مناسبی برای ایشان باشیم.

تلفن تماس: ۰۲۱۶۶۹۳۵۹۲۱

آدرس» تهران-میدان انقلاب-کارگر شمالی-خ نصرت-نرسیده به جمالزاده-پلاک۹۸-واحد۳

چه امتیازی به این وب سایت میدهید؟