تعمیرات پلاتر

یکی از لوازم اداری که مورد استفاده واقع می شود و می توان گفت به نوعی پرینتر با ابعاد بزرگ است و برای مقاصد خاص خود مورد استفاده واقع می شود پلاتر (plotter) است. یک پلاتر یک چاپگر است که دستورات را از یک رایانه تفسیر می کند تا نقشه های خطی را روی کاغذ با یک یا چند قلم اتوماتیک طراحی کند. بر خلاف یک چاپگر یا پرینتر معمولی، پلاتر می تواند خطوط پیوسته نقطه به نقطه را مستقیما از فایل های گرافیکی یا دستورات گرافیک برداری بسازد. تعداد زیادی از پلاتر های مختلف وجود دارد: پلاتر درام بر روی کاغذ پیچیده شده در اطراف یک درام کشیده می شود که یک جهت برای تولید یک نقشه تبدیل می شود، در حالی که قلم در جهت دیگر بریا ایجاد نقش حرکت می کند؛ پلاتر Flatbed بر روی کاغذ قرار داده شده در یک سطح صاف کشیده می شود و طرح کشیده می شود، و یک پلاتر الکترواستاتیک بر روی کاغذ با بار منفی با تونر با بار مثبت قرار می گیرد و طرح کشیده می شود. اولین پلاتر در سال ۱۹۵۳ توسط Remington-Rand اختراع شد. این در رابطه با کامپیوتر UNIVAC برای ایجاد نقشه های فنی مورد استفاده قرار گرفت.

پلاتر

پلاترها به طور گسترده ای برای چاپ طرح هایی از چیزهایی مانند اتومبیل ها، کشتی ها و ساختمان ها بر روی یک کاغذ از قلم استفاده می کنند. یک پلاتر نیز به عنوان پلانگر گراف شناخته شده است. پلاترها اولین نوع چاپگر بودند که می توانست با گرافیک رنگی و رندر و نقشه های مهندسی در اندازه کامل را به خوبی و کامل چاپ کند. علی القاعده، پلاتر بسیار گرانتر از چاپگرها است. آنها اغلب برای برنامه های کاربردی CAE (مهندسی با کمک رایانه)، مانند CAD (طراحی توسط کامپیوتری) و CAM (تولید و ساخت توسط کامپیوتری) استفاده می شوند. Hewlett-Packard فروشنده پیشرو پلاتر در سراسر جهان است.

اکثر پلاترها از قلم برای کشیدن طرح بر روی کاغذ استفاده می کنند. با این حال، یک پلاتر سه بعدی (برش پلاتر) از چاقو برای برش یک قطعه از مواد بر اساس دستورالعمل های کامپیوتر استفاده می کند. هدف برش روی سطح مسطح در مقابل پلاتر قرار می گیرد و کامپیوتر ابعاد برش و طرح هایی که باید ایجاد شود را برای پلاتر برای تولید یک طراحی دقیق حک شده ارسال می کند و به طور بالقوه روند برش را روی صدها شی تکرار می کند، کپی های یکسان از همان طرح. اگر چه برش پلاتر هنوز هم به طور گسترده ای استفاده می شود، برش لیزر شروع به جایگزینی آنها که قیمت پایین تری دارد می کند که سریع تر هستند و می توانند طیف گسترده ای از مواد را برش دهنند. اگرچه پلاترها ایده آل برای چاپ خطوط هنری گرافیکی عظیم است، پلاتر ها نمی توانند گرافیک شطرنجی تولید کنند، و معرفی پرینتر های جوهر افشان و پرینتر لیزری گسترده، آنها را بسیار منسوخ کرده است.چاپگر پلاتر

با توجه به اقدامات مکانیکی مربوط به حرکت قلم، در مقایسه با انواع دیگر پرینترها مانند پرینتر جوهر افشان و لیزری، پلاترهای اولیه برای تولید خروجی خود آهسته بودند. فقط تعداد کمی از پلاتر های قلم هنوز در حال استفاده تجاری هستند. پلاترهای قلمی، با سرعت آهسته و مکانیزم پیچیده خود، با پیشرفت فن آوری های چاپی، از کار افتاده است و دیگر مورد استفاده چندانی واقع نمی شود. تکنولوژی جوهر افشان جایگزین ایده آل بود، با یک سر چاپی کوچک که در میان کاغذ حرکت می کرد، این روش به تولید کنندگان اجازه می داد با پلاترهای فرمت گسترده روی اندازه های بزرگ کاغذ طرح های خود را چاپ کنند. پیشرفت های Microchip و حافظه پلاترها را برای پردازش بیشتر در پردازنده قادر می سازد، و برای چاپ سریع با وضوح بالا، با سطح بالایی از دقت را اجازه می دهد. برخلاف پرینترهای قلم که فقط می توانند خط تولید را چاپ کنند، یک مزیت بزرگ با تکنولوژی جوهر افشان این است که توانایی چاپ عکس با کیفیت عکس را افزایش دهد و قابلیت تطبیق پلاتر را افزایش دهد. سطوحی که پلاتر برای چاپ طرح مورد نظر استفاده می کند شامل گزینه های: وینیل، بوم، پارچه، کارت، کاغذ، فیلم، کاغذ چسب، کاغذ پوشش داده شده، کاغذ بیلبورد و غیره  است  این ابزار یا رسانه می تواند یا ورق تغذیه یا رول تغذیه باشد. عرض های معمول رسانه خریداری شده معمولا ۲۴ “، ۳۶″، ۴۲ “، ۶۰” گسترده است. جوهر نیز متغیر هستند و به عنوان جوهر بر پایه رنگ، جوهر مبتنی بر رنگدانه و رنگ یا رنگدانه بر پایه جوهر UV (برای چاپ در فضای باز، برای جلوگیری از محو شدن) عرضه می شوند.

مزایای پلاترها

می توانند روی ورق های بسیار بزرگ کاغذ کار کنند و در عین حال با وضوح بالا نگهداری شوند.

آنها می توانند بر روی طیف وسیعی از مواد صاف از جمله تخته سه لا، آلومینیوم، ورق فولادی، مقوا و پلاستیک چاپ کنند.

اجازه می دهد که الگوی مشابه هزاران بار کشیده شود بدون اینکه تخریب شود.

معایب پلاترها

در مقایسه با یک چاپگر سنتی بسیار بزرگ هستند.

بسیار گرانتر از یک چاپگر سنتی هستند.

شرکت های مختلف، پلاتر هایی مانند Hewlett Packard (HP)، Roland، Canon و Oce را تولید می کنند. HP بزرگترین تولید کننده است و دارای بزرگترین سهم بازار در انگلستان و در سراسر جهان است. HP Plotters ها، که به عنوان Designjets شناخته می شوند، به خوبی شناخته شده هستند، زیرا آنها به خوبی ساخته شده اند، قابل اعتماد، و به صرفه با توجه هزینه ای که پرداخت می شود.

تعمیرات پلاتر

خرابی های پلاتر:

از آنجا که لوازم اداری که به منظور چاپ از آن ها استفاده می شود بسیار پر کاربرد هستند مخصوصأ در زمینه تبلیغات باید به خوبی کار کنند و در صورت بروز مشکل سریعأ به مراکز تخصصی تعمیر آن ها سپرده شوند تا عیب یابی و رفع شود. خراب شدن هدهای چاپی، گیر کردن و پیچیده شدن کاغذ درون دستگاه، خروجی خراب از تصاویر، عدم اتصال به کامپیوتر و شناخته نشدن توسط آن، عدم سازکاری با سیستم عامل کامپیوتر و … که در تمامی این موارد با مراجعه به متخصصین می توانید نسبت به رفع آن ها اقدام کنید.

مجتمع فنی الکترونیک تهران به عنوان یکی از مهمترین مراکز تعمیرات لوازم الکترونیکی و دیجیتالی در سطح کشور می باشد. در صورت بروز خرابی در سیستم دستگاه پلاتر خود می توانید به واحد تعمیرات لوازم اداری مراجعه حضوری داشته باشید.

آدرس» لازم به ذکر است که کلیه تعمیرات در این مرکز برای همکاران گرامی با قیمت همکاری انجام خواهد پذیرفت و همچنین عزیزان از شهرستانها میتوانند کالای تعمیری خود را با پست سفارشی و یا تیپاکس جهت تعمیرات به این مرکز ارسال نمایند تا در اسرع وقت بتوانیم خدمتگزار مناسبی برای ایشان باشیم.
آدرس:تهران-میدان انقلاب-کارگر شمالی-خ نصرت-نرسیده به جمالزاده-پلاک۹۸-واحد۳
تلفن تماس:۰۲۱۶۶۹۲۲۳۷۹

چه امتیازی به این وب سایت میدهید؟