تعمیرات پرینتر

پرینتر از جمله لوازم است که بسیار مورد استفاده واقع می شود و بیشتر این وسیله را در اداره ها و شرکت ها و مراکز خدمات کامپیوتری می بینیم و حتی برخی از ما نیز در منزل خودمان دستگاه پرینتر را داریم که از آن استفاده می کنیم. پرینتر یا چاپگر یک دستگاهی است که متن و گرافیک خروجی را از یک رایانه دریافت می کند و اطلاعات را به کاغذ منتقل می کند، که معمولا به مقادیر استاندارد کاغذ بستگی دارد. می توان پرینتر را دستگاهی دانست که معکوس اسکنر عمل می کند. چاپگرها در اندازه، سرعت، پیچیدگی و هزینه متفاوت هستند. به طور کلی پرینتر گران تر برای چاپ رنگی با وضوح بالا استفاده می شود.

پرینتر

چاپگرهای رایانه شخصی می توانند به عنوان چاپگرهای تماسی یا غیر تماسی شناخته شوند. چاپگرهای تاثیر گذار در اوایل کاری مشابه یک ماشین تایپ اتوماتیک کار می کردند، با یک کلید که به یک مهر جوهری شده روی کاغذ برای هر کاراکتر ضربه می زد تا چاپ شود. پرینتر نقطه ماتریس یک چاپگر ارزان قیمت برای عمومی برای کامیپوترهای شخصی بود. این یک چاپگر تماسی بود که بر روی کاغذ همزمان یک خط را ایجاد می کرد. بهترین پرینتر غیرتماسی، پرینترهای جوهرافشان هستند. جوهر مربوط به این نوع پرینترهای توسط یک اسپری جوهر افشان از یک کارتریج جوهر در محدوده ای بسیار نزدیک به کاغذ مانند یک رول عمل می کند. پرینتر لیزری از یک پرتوی لیزر بازتابیده شده از آینه برای جذب جوهر (که نوتر نامیده می شود) برای نواحی انتخاب شده از برگه به عنوان برگه ای که اطراف درام رول می شود، استفاده می شود.

چهار ویژگی پرینترها که در بین کاربران بیشترین توجه را دارد:

رنگ: رنگ برای کاربرانی که نیاز به چاپ صفحات برای ارائه ها یا نقشه ها و صفحات دیگر که رنگ نمایش دهنده بخشی از اطلاعات است، اهمیت دارد. چاپگرهای رنگی نیز می توانند برای چاپ تنها در سیاه و سفید تنظیم شوند. چاپگرهای رنگی برای کارکردن گرانتر هستند، زیرا آنها از دو کارتریج جوهر (یک رنگ و یک جوهر سیاه) استفاده می کنند که بعد از تعدادی از صفحات باید جایگزین شوند. کاریرانی که تعداد پرینتر زیادی دارند و نیازی به دریافت پرینتر رنگی نیستند، استفاده از چاپگرهای سیاه و سفید برای آن ها ارزانتر است.

رزولوشن: پرینتر رزولوشن (وضوح متن و تصاویر بر روی کاغذ) معمولا به تعداد نقاط بر هر اینچ (dpi) اندازه گیری می شود. اکثر پرینترهای ارزان قیمت رزولوشن مناسبی برای بیشتر مقاصد با ۶۰۰ dpi فراهم می کنند.

سرعت: اگر شما چاپ زیادی انجام دهید، سرعت چاپگر مهم می شود. چاپگرهای ارزان قیمت تنها در حدود ۳ تا ۶ ورق در دقیقه چاپ می کنند. چاپ رنگی کندتر است. چاپگرهای گرانقیمت بسیار سریعتر هستند. 

حافظه: اکثر چاپگرها دارای مقدار کمی حافظه (به عنوان مثال یک مگابایت) هستند که توسط کاربر می توانند گسترش دهند. داشتن بیش از مقدار حداقل حافظه مفید است و هنگام چاپ صفحات با تصاویر بزرگ یا جداول با خطوط اطراف آنها (که چاپگر به عنوان یک تصویر بزرگ رفتار می کند) سریعتر عمل می کند. انواع پرینتر

I / O رابط چاپگر

شایع ترین رابط I / O برای پرینترها رابط اینترنشنال Centronics با پین ۳۶ پین بوده است. در آینده، با این حال، چاپگرهای جدید و رایانه ها احتمالا از یک رابط سریال، مخصوصا Universal Serial Bus یا FireWire با یک پلاگین کوچکتر و کم هزینه تر استفاده خواهند کرد.

زبان های چاپگر

زبان های چاپگر دستورات را از کامپیوتر به چاپگر می دهند تا به چاپگر نحوه فرمت کردن سند چاپ شده را بیاموزند. این دستورات اندازه فونت، گرافیک، فشرده سازی داده های ارسال شده به چاپگر، رنگ و غیره را مدیریت می کند. دو زبان رایج ترین دو زبان پرینت ها زبان کنترل PostScript و Printer است. Postscript یک زبان چاپگر است که از عبارات انگلیسی و برنامه های برنامه نویسی برای توصیف ظاهر یک صفحه چاپ شده به چاپگر استفاده می کند. این زبان چاپگر توسط Adobe در سال ۱۹۸۵ ساخته شد. این ویژگی های جدیدی از جمله فونت های رسم شده و گرافیک برداری را معرفی کرد. پرینترهایی که در حال حاضر از کارخانه ها می آیند می توانند همراه با Postscript باشند و یا این زبان را لود کنند. Postscript به پرینترهامحدود نیست. می توان آن را با هر وسیله ای که یک تصویر را با استفاده از نقاط مانند صفحه نمایش، ضبط کننده های اسلاید و تصاویر تصویر ایجاد می کند استفاده کرد.

PCL کوتاه شده (Printer Command Language) یک زبان کد فرار است که برای ارسال دستورات به چاپگر برای چاپ اسناد استفاده می شود. Hewlett Packard در ابتدا PCL را برای چاپگرهای ماتریس نقطه و جوهر افشان طراحی کرد. از زمان معرفی آن، یک استاندارد صنعتی شده است. تولید کنندگان دیگر که مشابه های HP را می فروشند، آن را کپی کرده اند. برخی از این مشابه ها (کلون ها) بسیار خوب هستند، اما در مقایسه با پرینتر های واقعی HP، تفاوت های کوچکی وجود دارد. در سال ۱۹۸۴، پرینتر اصلی HP LaserJet با استفاده از PCL معرفی شد.

فونت ها

یک فونت مجموعه ای از کاراکترهاب یک سبک و اندازه خاص در یک طرح کلی است. چاپگرها از فونت های Resident و فونت های نرم برای چاپ اسناد استفاده می کنند. فونت Resident در سخت افزار یک چاپگر ساخته شده است. آنها همچنین فونت های داخلی یا فونت های ساخته شده اند. تمام چاپگرها با یک یا چند قلم ساکن (Resident) همراه هستند. فونت های اضافی را می توان با قرار دادن یک کارتریج فونت در چاپگر یا نصب فونت نرم به هارد دیسک اضافه کرد. فونت Resident نمی تواند پاک شود، بر خلاف فونت های نرم. فونت های نرم افزاری بر روی هارد دیسک نصب می شوند و پس از آنکه یک سند چاپ شد که از فونت خاص نرم استفاده می کند، به حافظه کامپیوتر ارسال می شود. فونت های نرم افزاری را می توان در فروشگاه یا از اینترنت دریافت کرد.

دو نوع فونت مورد استفاده توسط چاپگر و صفحه نمایش، فونت bitmap و فونت های رسمی وجود دارد. فونت های Bitmap نشان دهنده های دیجیتالی فونت هایی هستند که مقیاس پذیر نیستند. این بدان معنی است که آنها یک اندازه مجموعه یا مجموعه ای محدود از اندازه دارند. به عنوان مثال، اگر یک سند با استفاده از یک فونت bitmap به اندازه ۲۴ نقطه به چاپگر ارسال شود و یک فونت بیت مپ آن اندازه وجود نداشته باشد، کامپیوتر سعی خواهد کرد اندازه مناسب را حدس بزند. این نتیجه در متن به نظر می رسد کشیده یا فشرده باشد. لبه های جابجایی نیز با فونت bitmap با مشکل مواجه هستند. فونت های رسمی (رئوس مطالب) توصیف ریاضی فونت هایی هستند که به چاپگر ارسال می شوند. سپس چاپگر آنها را به نقاطی که روی کاغذ چاپ می کنند، شبیه سازی می کند یا آنها را تبدیل می کند. از آنجا که آنها ریاضی هستند، آنها مقیاس پذیر هستند. این به این معنی است که اندازه فونت را می توان بدون از دست دادن وضوح متن چاپ شده تغییر داد. فونت های TrueType و Type 1 فونت های رسمی هستند. فونت های اصلی با زبان های پرینت PostScript و PCL مورد استفاده قرار می گیرند.

تعمیرات پرینترت

خرابی پرینتر ها

پرینترها از آنجا که بسیار مورد استفاده واقع می شوند چه پرینترهای خانگی و رومیزی و چه پرینترهای بزرگ، با خرابی و بروز اختلال در هنگام کار با آن ها ممکن است مواجه شوند. مهمترین مشکلی که پیش می آید این سات که به خوبی پرینت گرفته نمی شود و بخشی از خروجی ای که مد نظر ماست چاپ می شود و با بهم ریختگی دارد و … . کاغذ ممکن است در دستگاه گیر کند و یا اصلا توسط دستگاه دریافت نشود تا بتواند چیزی را چاپ کند و … .

در صورت بروز مشکل و خرابی در سیستم چاپگر (پرینتر) خود می توانید با واحد تعمیرات لوازم اداری مجتمع فنی الکترونیک تهران تماس حاصل فرمایید یا مراجعه حضوری داشته باشید.

تلفن تماس:۰۲۱۶۶۹۳۵۹۲۱

آدرس»لازم به ذکر است که کلیه تعمیرات در این مرکز برای همکاران گرامی با قیمت همکاری انجام خواهد پذیرفت و همچنین عزیزان از شهرستانها میتوانند کالای تعمیری خود را با پست سفارشی و یا تیپاکس جهت تعمیرات به این مرکز ارسال نمایند تا در اسرع وقت بتوانیم خدمتگزار مناسبی برای ایشان باشیم.
آدرس:تهران-میدان انقلاب-کارگر شمالی-خ نصرت-نرسیده به جمالزاده-پلاک۹۸-واحد۳
تلفن تماس:۰۲۱۶۶۹۲۲۳۷۹

چه امتیازی به این وب سایت میدهید؟