تعمیرات تبلت و رفع مشکلات تبلت

از دیگر دستگاه های پر استفاده امروزی تبلت ها هستند که همراه با موبایل مورد استفاده قرار گرفته اند. قبل از این که تبلت ها همه گیر شوند بسیاری از افراد از گوشی های هوشمند خود جهت دیدن فیلم  و یا  گوش دادن موزیک استفاده میکرند که خب بدی  هایی رو همراه داشت این که گوشی موبایل یک وسیله برای برقرار تماس است در وحله ی اول و وقتی باتری موبایل تمام شود شاید در جایی نیاز باشد که شما تماس بگیرید ولی خب در حالت عادی نیز علاقه مند به گوش دادن موزیک باشید و یا فیلم تماشا کنید.

وقتی تبلت های هوشمند نیز وارد عرصه ی فناوری شدند این مشکل نیز مرتفع شد زیرا دیگر به راحتی میتوانید گوشی خود را جهت تماشای فیلم به کار نگیرید و یک تبلت مناسب همراه خود داشته باشید و استفاده های تفریحی را از ان ببرید ف البته لازم میدانیم بگوییم که این مسئله یعنی استفاده ی تفریحی نیز فقط یکی از جنبه های استفاده  از تبلت  ها می باشد و بسیاری افراد از تبلت به عنوان ابزار  کار استفاده می کنند. یکی از کسانی که تبلت را به عنوان یک ابزار کاری برای خود به کار گرفته اند ویزیتورها هستند که برای شرکت های مختلف کار میکنند. زیرا به راحتی میتوانند تمامی سفارشات را به صورت الکترونیکی ذخیره کنند – میزان درصد فروش و رد و بدل شدن کالا  را به راحتی محاسبه کنند و به این طریق دقتی بالا در کار خود داشت باشند و دیگر از دفترهای بزرگ و نشوتن بادست که بسیار وقت گیر و خسته کننده بده است خلاص شده اند. اگر بخواهیم از کاربردهای تبلت ها بگوییم خود چندین مقاله را می طلبد و ما در ابن بخش میخواهیم در مورد تعمیرات  تبلت و برخی از شایع ترین مشکلات آن ها صحبت کنیم.

و اما مشکلات تبلت ها چیست ؟

تبلت ها نیز از گزند خرابی و مشکلات فنی دور نیستند و گاه دچار  خرابی های مختلفی  میشوند  که برخی از این خرابی ها توسط خود کاربر و استفاده کننده برای دستگاه پیش می آید و گاه خود به خود برای دستگاه اتفاق می افتد. از شایع ترین مشکلاتی که برای تبلت ها پیش می آید که توسط خود کاربران است دیدن آسیب های فیزیکی مانند ضربه خوردگی و یا آب خوردگی میباشد که باید در چنین مواقعی منتظر خرابی های زیادی باشید. وقتی ضربه  ای به تبلت و یا گوشی  موبایل وارد می شود ممکن است مشکلات متفاوتی در بخش های متفاوتی برای دستگاه پیش بیاید که میتوان از این مشکلات به قطع شدن صدا – مشکل در آنتن دهی – و یا خاموشی تبلت  اشاره کرد. بنابراین عیب یابی و رفع مشکلات تبلت هایی که ضربه دیده و یا آب خورده هستند کمی زمان بر است زیرا حتی اگر هم  روشن شوند و تعمیر شود باید مدتی در تست باشد تا مشکلاتی احتمالی خود را نشان دهد و بتوان آن ها را شناسایی و برطرف نمود.

از دیگر مشکلات تبلت ها نیز مشکل باتری می باشد که معمولا در مصرف باتری و زودتر تمام شدن باتری مشکل پیش می آید  و اکثر مراجعان جهت تعمیرات تبلت گله از اتمام زود  هنگام باطری تبلت خود دارند. برای همین خرابی باتری در تبلت  ها نیز به مانند گوشی های موبایل می تواند دلایل زیادی داشته باشد که میتوان از این دلایل به خرابی باتری داخلی – مشکلات در مدا و در نتیجه جریان کشی های اضافه که منجر به خالی شدن باتری میشود اشاره کرد.

مشکلات صفحه نمایش تبلت ها نیز از دیگر مشکلات فنی است که برای تبلت ها پیش می آید که در این مشکل صفحه نمایش تبلت دچار مشکل شده و یا به کل سفید می باشد و یا کلا سیاه میشود و در برخی از موارد نیز هیچ نور و تصویری در صفحه نمایش تبلت وجود نخواهد داشت. صفحه نمایش در تبلت ها ساختار حساسی دارند و برای همین باید در امر عیب یابی و تعمیرات آن به خوبی دقت کرد که این از عهده ی افراد متخصص برمی آید . خرابی صفحه نمایش نیز دلایل زیادی دارد که میتوان از این دلایل به خرابی درایور سخت افزاری در تبلت ها اشاره کرد، دلیل دیگر میتواند خرابی خود صفحه نمایش بوده باشد. ولی بیشتر از همه و طبق تجریباتی که در تعمیرات مدل های مختلف تبلت ها دیده شده است اکثر مشکلات مربوط به صفحه نمایش به کابل فلت آن بر می گشته است که خرابی کابل فلت باعث اختلال در انتقال اطلاعات بین برد و صفحه نمایش می شود. با تعویض فلت و استفاده از کابل فلت اورجینال می توان مشکل را برطرف کرد البته به شرطی که مشکل از کابل فلت  بوده باشد، لازم به ذکر است که استفاده از کابل فلت های غیر اورجینال میتواند باعث خرابی های زیادی در دستگاه  و حتی به دلیل وجود اتصالات  کوتاه باعث سوختن دستگاه شما شود پس گول قیمت های ارزان کابل های فلت را نخورید و همیشه از قطعات اورجینال استفاده نمایید.

مورد خرابی دیگری که وجود دارد  این است که تبلت شارژ نیم گیرد ، یعنی وقتی دستگاه را به شارژر متصل می کنیم بعد از مدتی که انتظار داریم شارژ شده باشد با کملا تعجیب می بینیم  که تبلت شارژ نشده و حتی معکوس رفته و شارژ باتری کم شده است. دلیل این  مشکل نیز به دو بخش اصلی تقسیم میشود که یکی خرابی خود شارژر می باشد و دیگری خرابی باطریدر تبلت ، شاید خیلی از تعمیرکاران ادعا کنند که مدار شارز هم میتواند باشد ولی باید بدانید مشکل مدار شارژ به گونه ای است که اگر ایراد  از مدار شارژ بوده باشد  کلا با اتصال شارزر به تبلت همان لحظه شما ارور عدم شارژ را مشاهده خواهید کرد ولی  وقتی با اورو اولیه مواجه نمی شوید ایراد یا از باتری است و یا  شارژر.

جهت مشاوره و رفع مشکلات تبلت می توانید با شماره ی : ۰۲۱۶۶۹۳۵۹۲۱  تماس حاصل فرمایید.

آدرس مراجعه :تهران-میدان انقلاب-کارگر شمالی-خ نصرت-نرسیده به جمالزاده-پلاک۹۸-واحد۳

چه امتیازی به این وب سایت میدهید؟