تعمیر کوادکوپتر

کوادکوپترها (Quadcopter) یک دسته از هواپیماهای بدون سرنشین هستند که توسط چهار روتور کنترل می شوند. Quadcopter ها دارای چهار بازو هستند که از یک قاب استفاده می کنند. هر بازوی دارای یک موتور همراه با یک پروانه در انتهای آن است. Quadcopters دارای انواع و مدل های مختلفی است، اما همه در همان مفهوم کار می کنند. هواپیماهای بدون سرنشین با شش یا هشت بازو وجود دارد که اغلب به عنوان هگزاكوپترها و اكتوكوپترها شناخته می شوند. در ساختار، quadcopter با یک هلیکوپتر متفاوت است، زیرا کوادکوپترها یک روتور دم ندارند. هلیکوپتر نیاز به روتور دم دارد  تا با آن پرواز ثابتی داشته باشد. در Quadcopters، این ثبات با داشتن دو پروانه در یک جهت عقربه های ساعت و دو طرف دیگر در جهت عقربه های ساعت به دست می آید. Quadcopters در بسیاری از اندازه های مختلف وجود دارد. از اندازه کوچک کف دست خود به اندازه کافی بزرگ برای حمل یک مسافر.

کوادکوپتر

قطعات اصلی که یک quadcopter را تشکیل می دهند عبارتند از:

  • قاب که همه چیز را با هم نگه می دارد. این ساخته شده است که قوی و قابل اعتماد باشد تا قادر به تحمل چندین پرواز و در عین حال دارای نور کافی باشد تا بدون فشار زیادی بر روی موتورها پرواز کند.
  • موتور برای رانش
  • کنترل سرعت الکترونیکی برای هر موتور
  • پروانه ها
  • باتری به قدرت quadcopter
  • کنترل کننده پرواز توسط شخص کنترل آن استفاده می شود
  • فرستنده / گیرنده RC
  • سایر لوازم جانبی مورد نیاز بر طبق برنامه کاربردی که ساخته یا استفاده می شود.

کنترل کننده، مغز quadcopter است. اکثر کوادکوپترها از یک کنترل کننده ۴ کاناله استفاده می کنند که حاوی ریزپردازنده و سنسور است. سنسور سرعت، جهت گیری و نیروی گرانشی را اندازه می گیرد. این به کنترل کوادکوپتر در گودال، چرخش، زمین، و رول کمک می کند. دستورات از طریق گیرنده رادیویی منتقل می شوند که معمولا در باند فرکانس عمومی – ۲٫۴ گیگاهرتز کار می کند. حرکت کوادکوپتر با تغییر سرعت (مسیرهای نسبی) هر روتور کنترل می شود.

۴ نیرو وجود دارد که شما در هنگام پرواز با quadcopter با آن برخورد خواهید کرد.

جاذبه – درک آن آسان است، گرانش quadcopter را پایین می آورد.

بالابر – این بوسیله پروانه ای است که کوادکوپتر را به سمت بالا حرکت می دهد.

رانش – این نیرو نیز توسط پروانه ها ایجاد می شود، که در انتقال quadcopter به جلو کمک می کند.

کشیدن – این است که به طور طبیعی توسط هوا ایجاد شده است که به هواپیماهای بدون سرنشین از جهت مخالف نیرو وارد می کند.انواع کوادکوپتر

با استفاده از کنترل کننده و درک این ۴ نیرو، فرد کنترل حرکات quadcopter را انجام می دهد که باعث حرکت آن، حرکت به سمت چپ و حرکت به جلو یا عقب می شود. مانور های خرد کننده نیاز به تغییر RPM به طور معکوس بر روی دو مجموعه پروانه ها دارند. هنگام چرخش کوادکوپتر، بردار نیرو به یک جزء افقی و یک مولفه عمودی تقسیم می شود. این باعث می شود دو چیز رخ دهد: اول، quadcopter شروع به حرکت در مقابل جهت مولد افقی تازه ایجاد شده است. دوم، به دلیل اینکه بردار نیروی تقسیم شده است، مولفه عمودی کوچکتر خواهد بود و باعث می شود که quadcopter شروع به سقوط کند. به منظور جلوگیری از افتادن کوادکوپتر، محور هر روتور باید پس از آن افزایش یابد تا جبران شود. این نشان می دهد که چگونه تنظیمات ساخته شده برای هر درجه از آزادی باید با هم برای دستیابی به حرکت مورد نظر هماهنگ شوند، و این همه توسط کنترل پرواز انجام می شود.

هواپیماهای بدون سرنشین در صدها برنامه کاربردی مختلف استفاده می شود. در زیر برخی از محبوب ترین موارد استفاده آمده است:

عملیات نظامی و انتظامی
بسیاری از عملیات نظامی از هواپیماهای بدون سرنشین مثل کوادکوپترها برای بررسی منطقه و یا ماموریت های جستجو و نجات استفاده می کنند. مأموریت هایی که ممکن است دشوار باشد برای نزدیک شدن به یک فرد یا محل از هواپیماهای بدون سرنشین برای جمع آوری اطلاعات استفاده می شود.

عکاسی و فیلمبرداری
شایع ترین استفاده از quadcopters در عکاسی هوایی و فیلمبرداری است. این امکان به کاربران این اجازه را می دهد که تصاویر زیبا در زوایای مختلف یک مکان با چشم انداز جدیدی از یک مکان را داشته باشند. این دستگاه ها می توانند عکس هایی از سیل، فوران آتشفشانی و تظاهرات را از فاصله نزدیک تر از این که ممکن است برای عکاس امکان پذیر نباشد، بگیرند.

کشاورزی
Quadcopter ها شروع به راه اندازی راه های جدید برای کشاورزان می کنند که می توانند از این دستگاه ها برای نظارت بر مزارع استفاده کنند، اطمینان حاصل کنند که محصولات سالم هستند و غذا و تغذیه کافی را دریافت می کنند. آنها می توانند زمین های عظیم را در دوره های نسبتا کوتاهتر از زمان پوشش دهی در مقایسه با وقتی که کشاورزان با پای خود طی می کردند، داشته باشند. 

نقشه برداری زمینی
یک بررسی سریع از هر منطقه زمین می تواند با کمک یک quadcopter انجام شود.

ورزش ها
مسابقه Quadcopter در جامعه رو به رشد از صاحبان quadcopter محبوب است. بسیاری از صاحبان کوادکوپترها، کوادکوپتر مخصوص به خود را برای قدرت فوق العاده برای پیروزی در مسابقات طراحی می کنند. این دستگاه ها معمولا سبک وزن هستند.کوادکوپتر وکنترلر

تحویل محصول
شرکت ها شروع به تحویل محصولات با استفاده از quadcopters می کنند. اینها عمدتا در مرحله بتا به علت مسائل امنیتی خاص و قوانین حاکم بر هواپیماهای بدون سرنشین هستند اما ممکن است آینده ای داشته باشند.

قوانین مربوط به استفاده از quadcopters
Quadcopters قوانین همانند هواپیماهای بدون سرنشین را دنبال می کنند. هر کشوری دارای مقررات و مقرراتی است که برای استفاده از هواپیماهای بدون سرنشین استفاده می شود. اگر با quadcopter خود از کشور دیگری بازدید می کنید بهتر است قوانین محلی را بخوانید. بعضی از کشورها مانند فرانسه و ژاپن نسبت به استفاده از هواپیماهای بدون سرنشین نسبتا لیبرال (آزاد) هستند، در حالی که دیگران مانند عربستان سعودی و مراکش پرواز هواپیمای بذون سرنشین یا همان کوادکوپتر  مجاز نیست. 

برای حفظ تعادل، quadcopter باید به طور مداوم از سنسور ها اندازه گیری کند و تنظیمات سرعت هر روتور را برای حفظ سطح بدن انجام دهد.

تعمیرات کوادکوپترها

خرابی های کوادکوپتر

هماهنگ نیودن بازوا و موتورها برای بلند شدم و پرواز وسیله، کار نکردن همزمان پروانه ها، به وجود امدن مشکل در کنترلر به طوری که نتوان کوادکوپتر راکنترل کرد، به هم خوردن تنظیمات کنترلر و بسیاری موارد دیگر.

در صورت بروز خرابی در سیستم کوادکوپتر خود می توانید با واحد تعمیرات این مرکز تماس حاصل فرمایید یا مراجعه حضوری داشته باشید تاو توسط متخصصین این مرکز عیب یابی و رفع شود. 

لازم به ذکر است که کلیه تعمیرات در این مرکز برای همکاران گرامی با قیمت همکاری انجام خواهد پذیرفت و همچنین عزیزان از شهرستان ها می توانند کالای تعمیری خود را با پست سفارشی و یا تیپاکس جهت تعمیرات به این مرکز ارسال نمایند تا در اسرع وقت بتوانیم خدمت گزار مناسبی برای ایشان باشیم.

تلفن تماس: ۰۲۱۶۶۹۳۵۹۲۱ 

آدرس»تهران-میدان انقلاب-کارگر شمالی-خ نصرت-نرسیده به جمالزاده-پلاک۹۸-واحد۳
۰۲۱۶۶۹۲۲۳۷۹—–۰۲۱۶۶۹۳۵۹۲۱

 

چه امتیازی به این وب سایت میدهید؟