تعمیرات تخصصی لپ تاپ مک بوک

امروزه استفاده از کامپیوترها یک امر حیاتی محسوب می شود و لازمه انجام هر کاری ا ست. از زمانی که کامپیوتر اختراع شد انجام خیلی از کارها سرعت گرفته و به همین دلیل ما شاهد پیشرفت های بزرگی در زمینه های مختلفی شدیم.شرکت های زیادی در زمینه طراحیو تولید  لپ  تاپ فعالیت دانرد که یکی از نام آشناترین و پیشرفته ترین شرکت ها در این زمینه کمپانی اپل است، این کمپانی در زمینه تولید  محصولات الکترونیکی و کامپیوتری تبحربالایی دارد و محصولات شگفت انگیزی را ارائه میکند که باعث شده تا تجربه  ی کاربران از محصولات این  شرکت راضی کننده باشد.

و اما لپ تاپ های مک بوک

از لپ تاپ های معروف کمپانی اپل سری لپ تاپ های مک بوک هستند که این لپ تاپ ها از زمانی که اولین بار تولید شدند تا حالا پیشرفت زیادی کرده است و هم از نظر فناوری و هم از نظر قابلیت ارتقاع خوبی داشته است. همچنین از همان اوایل دارای محبوبیت زیادی بین کاربران بوده است که این محبوبیت را تا به امروز حفظ کرده و هر روز به کاربران لپ تاپ های مک  بوک افزوده می شود. در ادامه میخواهیم کمی در مورد مشکلات و خرابی لپ تاپ های مک بوک صحبت کنیم.

۱ – خاموشی مک  بوک

خیلی از مشکلات لپ تاپ های مک بوک خاموش شدن آن است ولی مووضعی که باید در زمان خاموش شدن مک بوک خود به آن ت وجه کنید این است که آیا کلا لپ تاپ خاموش شده است و یا صرفا این مانیتور و یا همان صفحه نمایش است که خاموش شده است، زیرا به دلیل کم بودن صدای تهویه مک بوک وقتی صفحه نمایش خاموش می شود بسیار اشتباها فکر میکنند که کلاً لپ تاپ خاموش شده است. به همین دلیل باید وقتی لپ تاپ شما خاموش شد به دثت به این مورد توجه کنید.مثلا وقتی که لپ تاپ خاموش است در یک جای ساکت به صدای درونی ان گوش دهید که آیا صدای فن شنیده می شود و یا خیر که در صورتی که لپ تاپ ظاهرا خاموش است ولی صدای فن شنیده میشود این صفحه نمایش است که خاموش شده  است نه کل دستگاه.

۲ – داغ شدن بیش از حد لپ تاپ

این مشکل نیز از مشکلات بسیار رایج لپ تاپ های مک بوک است که پشت دستگاه حرارت زیادی تولید میکند و حتی باعث هنگ کردن  لپ تاپ می شود.دلیل حرارت بالا در کامپیوتر ها همان طور که خودتان نیز حدس میزنید وجود مشکلات در سیستم خنک کننده  و یا همان تهویه دستگاه را نشان می دهد. خرابی فنه لپ تاپ از اصلی ترین ایرادات گرم شدن لپ تاپ است که دیگر نمی تواند دستگاه را خنک کند. در اینجا ذکر یک نکته بسیار مهم است  و ان  این که همیشه گرم شدن زیادی لپ تاپ به دلیل خرابی فن نیست یعنی فن  درست کار نمی کند درست است ولی خراب نیست .وقتی دستگاه را باز میکنید مشاهده میشود که برز و خاک زیادی فت لپ تاپ را احاطه کرده است که این  خود از اصلی ترین عوامل عدم کار کردن صحیح فن در مک بوک می باشد و آن هم به دلیل ظرافت در این نوع لپ تاپ ها است.

در بسیاری موارد هم کلا فن از کار میافتد که البته در این مورد لپ تا تا حداکثر ۱۰ دقیقه بعد از روشن شدن خاموش می شود زیرا فن کار نمیکند و تراشه های الکترونیکی آن داغ کرده و در نهاست خاموش می شود.

۳ – کلید های لپ تاپ از کار افتاده است ( برخی از کلید ها و یا فقط برخی از کلیدها)

صفحه کلید از مهمترین بخش در لپ تاپ ها می باشد. خرابی کلیدهای کیبور در مک بوک از مشکلاتی  دیگر است که کاربران با آن درگیر هستند. البته این ایراد بسیار کم اتفاق می افتد ولی خب در دسته خرابی هایی است که مراجعین جهت تعمیرات آن  به مرکز تعمیرات مراجعه کرده اند. خرابی کیبورد طبق عیب یابی های صورت گرفته به صورت برای لپ تاپ های مک بوک اتفاق می افتد که یکی خرابی اتصالات کلیدهای داخلی می باشد و دیگری خرابی درایور سخت افزار کیبورد.

ولی بیشترین خرابی مربوط به خرابی خود کلید ها بوده است که این مورد قابل تعمیر نیست ، یعنی نمی توان کیبورد را تعمیر کرد و باید تعویض گردد تا مشکل رفع گردد ، ولی اگر مشکل از کیبورد نبود همان طور که گفته شد مشکل از درایور سخت افزاری می باشد که وظیفه ی مدیریت اطلاعات کیبورد را عهده دار است. درایور سخت افزاری یک تراشه ی الکترونیکی ( آی سی ) می باشد که این تراشه در مواردی دچار خرابی می شود. برای رفع مشکل در این مرود باید آی سی را تعویض کرد که در بازار ایران خوشبختانه موجود است.

۴ – بالا نیامدن سیستم عامل مک

یکی دیگر از مشکلات در لپ تاپ های مک بوک این است که سیستم عامل مک بالا نمی آید و معمولاً  در حالت لود گیر میکند. دلیل این مشکل بسیار متفاوت است و به مانند خرابی کیبورد دلایل محدودی ندارد. در بالا نیامدن سیستم عامل خرابی هارد لپ تاپ – مشکلات خود سیستم عامل – خرابی قطعات مربوط به لود مانند بایوس و  …. دخیل است.ولی  به صورت عمده بیشترین دلیل مشکل در هارد  خصوصا در هارد های SSD و مورد دیگر مشکل در خود سیستم عامل می باشد که با تعویض  سیستم عامل مشکل برطرف می شود ولی اگر این مورد نباشد  باید یک عیب یابی کاملا دقیق بر روی سخت افزار صورت گیرد.

مشکلاتی که تا الان در اینجا به آن ها اشاره شد از رایج ترین مشکلات در لپ تاپ های مک بوک بوده است این در حالی است که خرابی لپ تاپ های مک بوک بیشتر از این تعداد است. عیب یابی و تعمیرات تخصصی محصولات اپل و در این جا لپ تاپ های سری مک بوک در این مرکز تعمیراتی انجام می شود. در تلاش هستیم که در سریعترین زمان ممکن کار تعمیرات را انجام داده و با استفاده  از قطعات اورجینال در امر تعمیرات کیفیت مطلوبی را برای شما عزیزان بعد از تعمیرات ارائه دهیم تا بتوانید  به مانند روز اول از دستگاه خود استفاده کنید.

تهران-میدان انقلاب-کارگر شمالی-خ نصرت-نرسیده به جمالزاده-پلاک۹۸-واحد۳

اطلاعات بیشتر و مشاوره با تکنسین های این مرکز : ۰۲۱۶۶۹۳۵۹۲۱

چه امتیازی به این وب سایت میدهید؟