عیب یابی و تعمیرات تخصصی ipad

کمپانی اپل یکی از کمپانی های  پیشرو در زمینه تولید محصولات الکترونیکی و کامپیوتری میباشد که محصولات این شرکت از کیفیت نرم افزاری و سخت افزاری بسیار بالایی برخوردارند. همچنین قابلیت های بسیار زیاد دستگاه های اپل از جمله گوشی موبایل و یا تبلت و …. زیاد بوده و تقریبا تمام نیازهای کاربران خود را تامین میکند و همین کیفیت بالا است که باعث محثوبیت زیاد کاربران شده و روز به روز نیز به طرف داران این شرکت افزوده میشود و اپل نیز هربار با به روز رسانی محصولات خود و یا ارائه محصولی جدید کاربران خود را شگفت زده میکند.

در ادامه میخواهیم کمی در مورد ipad و همچنین تعمیرات ipad صحبت کنیم

کاربرد  اصلی آی پد چیست ؟ 

آی پد یک تبلت بسیار پیشرفته است که میتوان از بارزترین تفاوت بین تبلت آی پد و دیگر تبلت ها به سیستم عامل آن اشاره کرد که آی پد دارای سیستم عامل IOS بودده در حالی که دیگر تبلت ها معمولا از سیستم عامل اندروید بهره می برند که سیستم عامل IOS قابلیت های منحصر به فردی دارد که برپایه ی سیستم عامل لینوکس برای دستگاه های همراه میباشد. از نظر سخت افزار نیز ساختار بسیار محکمی دارند  ، منظور از محکم امنیت بالا و و عملکرد سریع و بدون هنگی مباشد.

البته بهتر است بدانید که آی پد به سه مدل دیگر نیز وجود دارد که که نام آن ها آیپد پرو – آی پد ایر و آی پد مینی می باشند . همان طور که میدانید دستگاه های کامپیوتری و الکترونیکی دچار مشکلات مختلفی می باشند که برطرف کردن آنها نیازمند تخصص بالایی میباشد که بتوان به خوبی هم سخت افزار و هم نرم افزار ر عیب یابی کرد . به دلیل این که طراحی سخت افزاری آی پد با طراحی سیستم عامل آن همسان شده و به عبارتی طوری طراحی شده است که سیستم عامل و سخت افزار برای هم طراحی شده است. برای همین وقتی آی پد دچار مشکلات میشود باید با یک عیب یابی دقیق و صحیح بتوان مشکل را پیدا کرد. در مورد محصولات اپل نیز به دلیل این که سیستم عامل و سخت افزار با یک دیگر هماهنگی خاصی دارند برای همین برخی از مشکلات که ممکن است به نظر نرم افزاری برسد در واقع سخت افزای بوده باشد و برعکس.

در ادامه به برخی از خرابی ها و مشکلات آی پد اپل می پردازیم:

۱ – خاموشی دستگاه به صورت خود به خودی و عدم روشن شدن

موضوع خاموش شدن  و روشن نشدن دستگاه های الکترونیکی از آن ایرادات پیچیده  می باشد که باید حتما به دقت مورد عیب یابی قرار بگیرد تا مشخص شود ایراد از کدام  بخش است زیرا میتوند یک دلیل ساده بوده باشد و یا  یک  دلیل بسیار پیچده. ولی در مورد آی پد در مرکز تعمیرات  ما شاهد حالت هایی از خرابی که باعث خاموشی آی پد شده است بوده ایم که در اینجا بازگو میکنیم.

در مراجعاتی که جهت تعمیرات آی پد داشته ایم که مشکل خاموشی دستگاه بوده است اولین مشکلی که البته شایع هم بوده نه مشکل نرم افزای بلکه به نوعی مشکل سخت افزای  بوده  یه  این شکل که باز الکتریکی ( الکترواستاتیک ) منبعث شده تا مدار در حالت اور شارژ قرار گرفته و نتیجه این که برد  برای مدتی خاموش شده و تا زمانی که شارژ استاتیک تخلیه نشود  دستگاه روشن نخواهد شد که در مرکز تعمیرات این  مورد با استفاده از دستگاه های مخصوص انجام شده و شارژ و بار  الکترواستاتیک تخلیه میشود.

مورد بعدی  خرابی و بروز مشکل فنی در بخش مدار تغذیه میباشد  که التبه مورد اول نیز باعث سوختن مدار شارژ میشود. در صورتی که نیاز به تعویض قطعه بوده باشد این مرکز با دارا بودن آرشیو کامل از قطعات اورجینال اپل تعمیرات را انجام داده و بعد از تست و اطمینان از کارکرد و کیفیت آیپد دستگاه را در اختیار مشتری قرار میدهد.تمام این موارد با توجه به سینک بودن و هماهنگ بودن کامل سیستم عامل سخت افزاری و نرم افزاری مکینتاش در تمام ابعاد آن میباشد و این بمعنای دقیق حساسیت کامل و دقیق این دستگاه را میرساند.

۲ – هنگ کردن آی پد و حتی ریستارت شدن  دستگاه

ویروسی شدن و نصب ناخواسته نرم افزارهای مخرب از جمله عوامل اصلی هنگ  کردن و خرابی  آی پد ها میتواند باشد ولی به دلیل  امنیت بالای سیستم عامل اپل  آی پد ویروسی شدن آن احتمال بسیرا پایینی دارد و بیشتر دلیل هنگ کردن معمولا خرابی سیستم عامل و عدم استفاده ی صحیح کاربران از تبلت می باشد که این بر عهده ی کاربران است که با اطلاعات کافی بتوانند با دستگاه خود کار کنند و هر نرم افزاری را که نمی دانند چیست و شناختی ندارند را در تبلت آی پد خود نصب و اجرا نکنند از نصب احتمالی برنامه های مخرب  جلوگیری شود.

از دیگر علل های هنگ کردن آی پد مشکلات در سیستم عامل می باشد که مدل های مختلفی برای هنگ کردن تبلت آی پد توسط کاربران گزارش شده است که یکی از شایع ترین هنگ کردن و ریستارت آی پد و کلا سیستم عامل IOS بعد از اپدیت اتفاق میافتد . وقتی کاربران تبلت خود را آپدیت میکنند در بسیاری  موارد  تبلت دچار خرابی های  مختلفی میشوند که از برجسته ترین مشکلات هنگ کردن و ریستارت شدن دستگاه است.

مشکلات گاه ساده و گاه بسیار پیچیده  ای برای تبلت آی پد به وجود میآید که شما عزیزانی که دارای آی پد هستید در صورت خرابی تبلت خود میتوانید با این مرکز تماس حاصل فرمایید تا تکنسین های این مرکز بتوانند راهنمایی های لازم جهت برطرف سازی هرگونه مشکل را به شما بگویند و در صورت لزوم  باید دستگاه را به مرکز تعمیرات بیاورید  تا در کمترین زمان عیب یابی و تعمیر شود.

تلفن تماس : ۰۲۱۶۶۹۳۵۹۲۱

آدرس :لازم به ذکر است که کلیه تعمیرات در این مرکز برای همکاران گرامی با قیمت همکاری انجام خواهد پذیرفت و همچنین عزیزان از شهرستانها میتوانند کالای تعمیری خود را با پست سفارشی و یا تیپاکس جهت تعمیرات به این مرکز ارسال نمایند تا در اسرع وقت بتوانیم خدمتگزار مناسبی برای ایشان باشیم.
آدرس:تهران-میدان انقلاب-کارگر شمالی-خ نصرت-نرسیده به جمالزاده-پلاک۹۸-واحد۳
تلفن تماس:۰۲۱۶۶۹۲۲۳۷۹

چه امتیازی به این وب سایت میدهید؟