عیب یابی و تعمیرات تخصصی آی مک

استفاده از کامپیوترها امروزه یک امر ضروی می باشد که همه ما بنا برکار و نیاز خود میتوانیم از آن استفاده کنیم. مهندسان و دانشجویان  معمولاً در طراحی و پیاده سازی نقشه  ها و طرح های مهندسی از کامپیوتر بهره می برند و افراد طراح و گرافیک نیز جهت طراحی فایل های  گرافیکی استفاده می کنند و برخ دیگر جهت سرگرمی  استفاده میکنند. برخیاز شرکت ها بنابرنوع ماهیت و  هدفی که از طراحی محصول خود دارند  آن را برای اهداف خاصی ارائه میدهند که کمپانی اپل نیز یکی از کمپانی هایی است  که محصولات خود را جهت حرفه ای ها و افراد خاصی  طراحی میکد.

تعمیرات  آی مک

یکی از این محصولات پر طرف دار در جامعه ی مهندسی imac است. آی مک یکی از کامپیوترهای کامل و قدرتمند شرکت اپل است که در دسته محصولات دسکتاپ قرار میگیرد که کاربران میتواندد آن را خرداری کرده و به عنوان یک کامپیوتر رومیزی استفاده کنند. آی مک یک کامپیوتر دسکتاپ  بسیار توانمند است ولی برخی مواقع دچار خرابی ها و مشکلاتی میشود که باید  توسط متخصصین عیب یابی و رفع مشکل گردد که در ادامه به برخی از خرابی ها و مشکلات آی مک اشاره میکنیم.

۱ – خرابی هارد در آی مک

هاردیسک از جمله قطعات مهم در کامپیوترها هستند که تمامی برنامه ها ی مهم و جانبی در هارد ذخیره و از آنجا فراخوانی و  اجرا ی شوند ،  حتی سیستم عامل مانند مک و یا ویندوز نیز در هارد ذخیره شده و اجرا میوشند که در صورتی که برای هارد مشکلی پیش بیاید باعث میشود که کامپیوتر از کار بیفتند و دیگر نتوان کار را ادامه داد. برای همین جهت باید در زمان خرابی مداوم سیستم عامل و یا عدم  کار  کرد برنامه ها ابتدا هارد را  عیب یابی و بررسی کرد که بتوان در صورت بروز مشکل آن را برطرف کرد.

۲ – خرابی پنل و نیاز به تعویض پنل

این مورد خرابی در آی مک به ندرت خود به  خود اتفاق می افتتد و بیشتر به دلیل عدم استفاده ی صحیح توسط کاربران است که بیشتر به دلیل ضربه دیدن و سقوط باعث شکستگی پنل میشود که در این حالت باید پنل به کل تعویض شود. در زمان تعویض پنل برای آی مک باید به سال ساخت و سریال که در زیر دستگاه و یا پشت دستگاه درج شده است توجه شود زیرا هر سریال و سال ساخت با دیگری متفاوت است هرچند به ظاهر شباهت ۱۰۰ درصدی داشته  باشند.

۳ – خرابی مادربرد

در این مورد خرابی که عمداتا با حالت های هنگ کردن – روشن نشدن های گاه و بیگاه و … خود را نشان می دهد باعث اختلالات زیادی در دستگاه شده و برخی مواقع عملا باعث از کار افتادن آی مک میشود.از آن جایی که مادربرد برد اصلی کامپیوتر ها و همچنین در آی  مک میباشد اختلال و خرابی آن باعث از کار افتادن  بسیاری از بخش ها خواهد شد زیرا وظیفه ی  یک پارچه سازی و ایجاد بستر بر عهده ی مادربرد می باشد.

۴ – خاموشی و عدم روشن شدن آی مک

مشکلات و دلایل بسیاری وجود دارد که باعث میشود تا آی مک خاموش شده و دیگر روشن نشود و این حالت از خرابی برای کامپیوتری مانند آی مک گاه میتواند دلیل ساده و گاه دلیل  پیچیده  داشته باشد برای همین در صورت بروز چنین مشکلی باید ابتدا به دقت عیب یابی شود تا به مشکل اصلی پی برده شود. سوختن مدارپاورو حتی خرابی در برد پاور آی مک – خرابی درایورها و سوختن آنها و همچنین ایجاد اتصالی در مدارات از دلایل  سوختنو خرابی مادربرد آی مک می باشد.

۵ – نیاز به ارتقاء

در خیلی از موارد مشکل فنی برای دستگاه وجود ندارد ولی کاربر آی مک بنابرکاری که با کامپیوتر خود انجام میدهد نیاز به قدرت بالاتر آی مک را احساس میکند  که بدون خرید  آی مک جدید بتواند آن را ارتقاع دهد که این کار ممکن است  و شما عزیزان میتوانید دستگاه خود را ارتقاع دهید که جزئیات ارتقاع و این که تا چه حد و چه بخش هایی از آی مک خود را میتوانید  ارتقاع دهید را میتوانید با تماس با مرکز تعمیرات  جویا شوید.

مرکز تعمیرات الکترونیک  تهران  یک مرکز قوی در زمینه عیب یابی و تعمیرات تخصصی محصولات اپل می باشد و تعمیرات آی مک از تخصص های این مرکز می باشد که روزانه مراجعین زیادی دارد. اگر شما عزیزتان نیز از آی مک اپل استفاده میکنید و دستگاه  شما دچار مشکلی شده است میتوانید با تماس با این مرکز و ارتباط با تکنسین های مرکز تعمیرات نسبت  به رفع مشکلات آی مک خود اقدام کنید.

تلفن های تماس : ۰۲۱۶۶۹۲۲۳۷۹

آدرس :تهران-میدان انقلاب-کارگر شمالی-خ نصرت-نرسیده به جمالزاده-پلاک۹۸-واحد۳

چه امتیازی به این وب سایت میدهید؟