نظرات شما عزیزان مارا در ارائه هرچه بهتر مطالب یاری میکند.

تعمیرات تلویزیون های LED و  LCD

تلویزیون از جمله وسایل محبوب هر خانه و مکانی است که از گذشته تا کنون توانسته محبوبیت خود را حفظ کند  با توجه به انواع رسانه هایی که تا کنون آمده  و در حال کار هستند. برای همین هنوز هم تلویزیون از جمله وسایل ضروری است که در هر خانه ای حضور دارد و حتی از وسایل مهم جهیزیه ی عروس هم هست. تلویزیون خود دوران تحول بسیاری داشته است که از تلویزیون های CRT گرفته تا LCD و LED که امروزه بیشترین استفاده را دارند. در ادامه ابتدا میخواهیم در مورد مشکلات و خرابی شایع تلویزیون های صحبت  کنیم و سپس در ادامه تفاوت بین LED و  LCD را خواهیم گفت ، با  ما هرماه باشید.

تعمیرات تلویزیون

خرابی و مشکلات تلویزیون ها

۱ – تاریک شدن صفحه تلویزیون

در این مدل خرابی صفحه تلویزیون تاریک شده ولی صدای تلویزیون همچنان پخش می شود یعنی برنامه تلویزیون در حال پخش است ولی فقط صفحه نمایش تاریک است ، این مشکل که از شایع ترین خرابی های تلویزیون ها خصوصا در نوع LCD می باشد به دلیل خرابی بکلایت می باشد که یا در این حالت لامپ هایی به نام فلورسنت می سوزند و یا مدار بکلایت می شوند که گزینه دوم بازهم بیشترین آمار خرابی را به خود اختصاص داده است در این مورد مشکل. البته خرابی و سوختن پنل هم میتواند باعث بروز این مشل شود که  احتمال ان بسیار کمتر از دو گزینه ی دیگر دارد.

۲ – قطع شدن صدای تلویزیون

دلیل قطع شدن  صدای تلویزیون در وحله ی اول میتواند سوختن اسپیکرها باشد ولی خب این مورد به صورت تحلیل طوری دیگر است به این صورت که اگر همه اسپیکرها  باهم صدایشان قطع شود احتمال این که سوختن اسپیکرها بوده باشد کم است زیرا نمی توان تصور کرد که به یک باره همه اسپیکرها باهم بسوزند مگر در صورت بروشوک الکتریکی به همه اسپیکرها. ولی اگر فقط یکی از اسپیکرها دچار قطعی صدا شده تا ۹۹ درصد مشکل خود اسپیکر می باشد که با تعویض اسپیکر مشکل حل میشود ولی از آن جایی که تلویزیون های حال حاضر و پیشرفته دارای درایور صوتی از نوع سخت افزاری و نرم افزاری هستند خرابی این درایورها باعث قطع شدن  صدای تلویزیون می شود. در این صورت با عیب یابی و تعویض این درایورها میتوان مشکل را حل کرد.

۳ – تاری تصویر و کدر شدن روشنایی تصویر

این خرابی نیز مربوط به بکلایت می باشد ولی تفاوت با سوخن کلی بکلایت این است که مدار بکلاست سالم بوده و فقط چند تا از لامپ های فلورسنت سوخته و این باعث کاهش نور می شود  که نتیجه کدرشدن تصویر و تاریکی در تصویر می باشد.که البته با تعویض این لامپ ها مشکل قابل  برطرف شدن است.

خب در ادامه میخواهیم تفاوت بین تلویزوین های LED و  LCD را خواهیم گفت

تلویزیون های LCD

خیلی ها گمان میکنند که تفاوت تلویزیون  های ال سی دی و ال ای دی در صفحه نمایشگر تلویزیون بوده که نوع LED از فناوری لامپ های LED در ارائه تصویر استفاده میکند که این تصور اشتباهی بوده و به هیچ عنوان چنین نیست. در مورد نوع صفحه نمایش هیچ تفاوتی بین تلویزیون های LED و LCD وجود ندارد و این تفاوت فقط در سیستم ایجاد نور زمینه یا همان بکلایت است. در تلویزیون های LED بکلایت توسط لامپ هایی به نام فلورسنت ایجاد میشود که فلورسنت ها برای روشن شدن نیازمند ولتاژ بسیار بالایی در حد ۲ الی ۳ کیلوولت هستند که این مقدار ولتاژ توسط یک مدار به نام های ولتاژ تامین میشود. توجه داشته باشید که آمپر مصرفی این لامپ ها در حد چند صد میلی آمپر بوده ولی همان طور که گفته شد ولتاژ بسیار بالایی را نیاز دارند .

تلویزیون های LED

تعمیر تلویزیونهای ال ای دی و ال سی دی توسط این مرکز انجام میشود.

تعمیرات انواع ایرادهای تلویزیونهای ال سی دی و ال ای دی عبارتند از :

 • تعمیر تلویزیون که نور صفحه کم شده است
 • تعمیر تلویزیون که بالای صفحه تاریک شده است
 • تعمیرات تلویزیون که پایین صفحه سیاه شده است
 • تعمیر تلویزیون که صدا قطع شده است
 • تعمیر تلویزیون که صفحه پرش دارد
 • تعمیر تلویزیون که خاموش شده است
 • تعمیر تلویزیون که کیفیت تصویر پایین آمده است
 • تعویض بک لایت تلویزیونهای LED
 • تعمیرات تلویزیونهایی که رطوبت دیده اند
 • تعمیر تلویزیونهایی که آبخورده اند
 • تعمیر تخصصی تلویزیون هایی که ریست میکند
 • تعمیر تلویزیون که چراغ ال ای دی روشن میشود
 • تعمیر تلویزیون پلاسما
 • تعمیر تلویزیون که تصویر آبی شده است
 • رفع عیب روشن نشدن تلویزیون
 • تعمیر برد تغذیه یا پاور تلویزیون
 • تعمیرات تلویزیون که تلویزیون دیر روشن میشود
 • و….

جهت ایجاد روشنایی صفحه یا همان نور زمینه در تلویزیون های LED  از های ولتاژ استفاده نمی شود و خبری هم از لامپ های فلورسنت نیست و به جای این سیستم از لامپ های LED استفاده میشو دکه هم ولتاژ کمتری را نیاز دارند برای روشن شدن – عمرشان زیاد بوده و هم این که ماند  لامپ های فلورسنت ایجاد حرارت نمی کنند که از مزیت های مهم  بزرگ لامپ های LED در تلویزیون های ال ای دی  می باشد. از دیگر مزایای تلویزیون های ال ای دی وجود تصویری با کیفیت بهتر به دلیل وجود نور زمینه مناسب است که جلوه  ی خاصی را به تصویر ارائه شده توسط تلویزیون میدهد.

این مرکز  یکی از تخصصی ترین مراکز در زمینه تعمیرات لوازم صوتی و تصویری از جمله تلویزیون می باشد که با دارا بودن تجهیزات و کارگاه های مجهز و همچنین تکسین های حرفه ای در زمینه  تعمیرات  سیستم های الکترونیکی و صوتی و تصویری در خدمت شما عزیزان می باشد.

تلفن تماس : ۰۲۱۶۶۹۰۴۲۰۲

آدرس مراجعه : تهران-میدان انقلاب-کارگر شمالی-خ نصرت-نرسیده به جمالزاده-پلاک۹۸-واحد۳

تعمیرات تلویزیون